A Xiaomi Redmi modellek általában az ár-érték arányukkal hódítanak, számos hasznos funkciót kínálva alacsonyabb árfekvésben is.
Nemrégiben nálunk járt az egyik legújabb széria, a Redmi Note 12-es, amelynek két modelljét, a Redmi Note 12 alapmodellt és a Redmi Note 12 Pro 5G-t is megvizsgáltuk. Érdemes megemlíteni, hogy még a Pro modell ára is töredéke egy csúcskategóriás telefonénak.
Első ránézésre a két modell szinte azonosan néz ki, de apróbb különbségek alapján felismerhető, hogy nem ugyanarról a két telefonról van szó.
A kijelző mérete mindkét modellnél azonos, 6,67 hüvelyk, így jelentős méretbeli eltérés nincs közöttük. Viszont a Pro változatnál a kijelző kerete vékonyabb, és az előlapi kamera kivágása is kisebb.
Mindkét modell azonos paraméterekkel rendelkezik: 1080×2400 pixeles felbontással és 120 Hz-es képfrissítéssel. Már nem IPS, hanem AMOLED panelt használnak, ami 2023-ban különösen jó hír, különösen egy ilyen megfizethető árkategóriában.
Az érintőképernyő használata során nem tapasztaltunk problémát, de meg kell jegyezni, hogy a fényerő középkategóriás szintű. Zárt térben, árnyékban vagy felhős időben jól olvasható a képernyő, de erős tavaszi napsütésben némi kompromisszumot igényel.
Érdekesség, hogy a gyári adatok szerint a Redmi Note 12 Pro 5G maximális fényereje 900 nit, míg az olcsóbb Redmi Note 12 modell esetén ez akár 1200 nit is lehet. Azonban a rendszer a fogyasztás miatt nem tartja sokáig ezt a szintet, a tipikus fényerő itt is 700 nit.
Összehasonlításképpen, a Xiaomi 13 Pro csúcsmodell esetén a csúcsfényerő 1900 nit, a tipikus maximum pedig 1200 nit.
A Redmi Note 12 Pro 5G kijelzőjét Corning Gorilla Glass 5 védi a kisebb sérülésektől. Ez a karcállóságával és a szemből érkező ütésekkel szembeni ellenállásával hasznos lehet a felhasználóknak.
Mégis érdemes Garancia Plusz biztosítást kötni rá, amely vétlen sérülések esetén is fedezetet nyújt, így nyugodtabban használható az új készülék.
A Redmi Note 12 Pro 5G modellből a fekete színű érkezett hozzánk, amely teljesen fényes, tükröződő felülettel rendelkezik.
Bár a dobozból kivéve gyönyörűen néz ki, az ujjlenyomatokat és a porszemcséket rendkívül gyűjti, így gyakori tisztogatást igényel, hogy megőrizzük szépségét. Emellett fehér és kék színben is elérhető.
A középkategóriában is megjelennek a tekintélyes méretű kamera szigetek és lencsék.
A Redmi Note 12 Pro 5G egy 50 megapixeles fő kamerával rendelkezik, amely egy Sony IMX766-os szenzort használ, optikai képstabilizátorral kiegészítve.
Támogatja a pixel-binning technológiát, amely az 50 megapixeles képből egy 12,5 megapixeles képet készít, az egymás melletti képpontok egyesítésével, így szebb képeket eredményezve.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.