Samsung Galaxy A05s (Teszt)

Bár első pillantásra nem feltűnő, mivel a műanyag hátlap és keret ugyanazt a formát hozza, mint elődje, a Galaxy A05s kijelzője fontos frissítéseken esett át.

samsung_galaxy_a05s.png

A 6,7 hüvelykes PLS LCD panel most már FHD+ felbontással rendelkezik (1080 x 2400 pixel, 393 ppi, 9:20 képarány), és a frissítési frekvenciája 90 Hz-re nőtt. Érdekes azonban, hogy a gyári szoftver nem engedi változtatni sem a felbontáson, sem a frissítési sebességen, így a képernyő fixen 90 Hz-en működik, még akkor is, ha csak egy statikus kép látható.

Néhány applikációban és videólejátszáskor azonban visszaesik 60 Hz-re. A gyenge hardver miatt gyakran nem képes teljes mértékben követni a 90 Hz-es frissítést, így az animációk során elmaradhatnak képkockák, a menüben való navigálás darabos lesz, és előfordulhat szellemképesedés is.

A kijelzőt edzett üveg védi, ami szükséges, mivel a telefon méretei (168 x 77,8 x 8,8 mm) miatt egykezes kezelés nehézkes, mintha zsonglőrködni kellene vele. A 194 grammos súly azonban könnyűnek tűnik, és a kamerák sem lógnak ki túlságosan a hátlapból.

A One UI Core 6.0 frissítéssel már lehetőség van váltani 90 és 60 Hz között, de ez nem hoz észrevehető változást a megjelenítésben.

A maximális fényerő valamivel magasabb lett a Galaxy A05s-ben, mint az előző modellben, de a napfényben való olvashatóság még így is csak elfogadható. Legyen szó manuális vagy automatikus beállításról, nem kiemelkedő.

Nemcsak a maximális fényerő nőtt, hanem a minimális fényerő is, ami a szemkímélő, olvasó és éjszakai módok egyikével sem csökkenthető a kívánt szint alá. Sötét környezetben ez már kellemetlen lehet a szemnek. A színek kissé fakóak és mosottak, de legalább a háttérvilágítás homogén.

Nincs Always-on Display (AoD) és értesítésjelző LED, pedig a káva bőségesen rendelkezésre állna, és a színeken sem tudunk módosítani, csak a szemkímélő móddal válhatnak a tónusok egy kicsit sárgásabbá (melegebbé).

Idén a Samsung a normál közelség- és környezeti fényérzékelőt alkalmazza a virtuális helyett, de a gyenge rezgőmotor és a vékony műanyag ház kombinációja most sem ideális.

Az összeszerelési minőség rendben van, a gombok jól illeszkednek, könnyen megnyomhatók, és a tesztelés során illesztési hézagokat vagy egyéb hibákat nem tapasztaltunk. A SIM tálcán lévő gumi szigetelésen kívül más vízállóságra utaló jelet sem találtunk, tehát az A05s hivatalosan nem rendelkezik por- és cseppálló minősítéssel.

A bejegyzés trackback címe:

https://mobilrajongo.blog.hu/api/trackback/id/tr2018773284

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Friss topikok

Címkék


 

süti beállítások módosítása