Az új modellek a szintén kedvező áron elérhető Redmi Note 13 sorozatra épülnek. A Xiaomi a megszokott stratégiát követi: a Poco modellek kedvezőbb áron érhetők el, de néhány funkció terén kompromisszumokat kötnek.
Ezúttal a Redmi Note 13 Pro 5G szolgált alapul, a Poco X6 pedig kimaradt az eSIM, az állandóan aktív kijelzés, az üveg hátlap és a 200 megapixeles kamera nyújtotta előnyökből.
A csomag tartalma viszont változatlan maradt: a dobozban egy vastagabb szilikonból készült szürke tokot, egy 67 wattos gyorstöltő adaptert és egy USB-A véggel ellátott Type-C kábelt találunk. Ráadásul a gyárban egy fóliát is felhelyeztek a 6,67 hüvelykes AMOLED kijelző Gorilla Glass Victus védőüvegére.
A 181 grammos készülék kicsit könnyebb, mint a Redmi, méretei viszont pontosan megegyeznek: 161,2 x 74,3 x 8 milliméter. A szögletes formatervezés különösen jól mutat fekete színben, a telefon kényelmesen fogható, bár a fényes műanyag hátlap könnyen vonzza az ujjlenyomatokat, a három kamera gyűrűje pedig a porszemeket. Ezeket részben orvosolja a tok, míg a készülék IP54-es tanúsítványa a fröccsenő víz elleni védelemről gondoskodik.
A csatlakozók és gombok elhelyezése szokványos: jobb oldalon található a bekapcsoló- és hangerőszabályzó gomb, a kijelzőbe épített optikai ujjlenyomat-olvasó, valamint a 16 megapixeles előlapi kamera, amely 2D-s arcfelismerést kínál.
Készülék tetején infraport, mikrofon, 3,5 mm-es audio csatlakozó és a beszédhangszóró kivezetése kapott helyet, ami az alsó médiahangszóróval együtt sztereó hangzást biztosít.
A bal oldalon nincs semmi, alul viszont megtalálható az USB 2.0-s Type-C port, a mikrofon, a hangszóró és a SIM-tálca, amely két nanoSIM-et fogad. MicroSD kártyával nem bővíthető a tárhely, és eSIM támogatás sincs.
Az alapmodell 256 GB UFS 2.2-es tárhellyel érkezik, de létezik 512 GB-os változat is, amely nálunk járt. A RAM 8 vagy 12 GB lehet, itthon a 12/256 GB-os verzió kapható.
Az előlapot egy 6,67 hüvelykes, 12 bites AMOLED kijelző uralja, vékony, de nem teljesen szimmetrikus kávákkal körbevéve. A felbontás 1220 x 2712 pixel (446 ppi), a képfrissítés 120 Hz. Dolby Vision és HDR10+ támogatás is adott, valamint a gyártó szerint a panel PWM tompítással 1920 Hz-en működik.
Tesztek szerint azonban ez a Redmi Note 13 Pro 5G esetében valójában 713,5 Hz, míg a Poco X6 Pro kijelzőjénél 120 Hz-es értéket mértek. A képfrissítés 30, 60, 90 és 120 Hz között váltakozik.
A Xiaomi állítása szerint a kijelző fényereje elérheti az 1800 nitet, bár mérések alapján ez túlzás, de közelíteni sikerült. Napfényben is jól látható marad a kijelző, de a tükröződés zavaró lehet. Van szemkímélő és éjszakai mód, valamint állítható színhőmérséklet.
Az állandóan aktív kijelzés hiányzik, csak egy 10 másodperces időkorlátos érintésre jeleníthetők meg információk. A környezeti fényérzékelő megbízhatóan működik, de a virtuális közelségérzékelő nem mindig reagál megfelelően, például hívások során.
A Widevine L1 támogatásnak köszönhetően HD minőségű tartalmakat is nézhetünk például Netflixen vagy Amazon Prime-on. A kijelző és a külső összességében kiválóan sikerült a Poco X6 esetében.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.