Az A25 5G több funkcióval rendelkezik, miközben sok tekintetben megegyezik a korábbi modellekkel, és vannak olyan eltérések, amelyek különböző felhasználói csoportokat vonzhatnak.
Az 128 GB-os tároló, az Android 14 és a One UI 6.1 felület Galaxy AI funkciók nélkül, az 50 megapixeles fő kamera és a 2 megapixeles makró kamera mindkét modellben közös, de az A25 5G 8 megapixeles ultraszéles kamerát kínál a 5 megapixeles helyett.
Ugyanúgy megtalálható az 5000 mAh-s akkumulátor és a 25 wattos töltéstámogatás, mindezek adapter, tok és fólia nélkül a csomagban (csak SIM tű, töltő és használati útmutató található benne), akárcsak a jack kimenet és a Type-C port.
Az előlapi fénymérő mellett mindkét készülékben virtuális közelségérzékelő található, míg az A16 5G valamivel keskenyebb kávát kínál, amihez nagyobb, 6,7 hüvelykes képernyő tartozik, 90 Hz-es képfrissítéssel, szemben az A25 5G 6,5 hüvelykes képernyőjével és 120 Hz-es frissítési gyakoriságával.
A két 1080 x 2340 pixeles AMOLED kijelző könnyen összekeverhető, de az A25 5G előnyben van, ha napfényben kell használni.
Egyértelmű különbség, hogy az A16 5G IP54 védelemmel rendelkezik, így por- és cseppálló, de csak 4 GB RAM-mal, míg az A25 5G nem kapott IP-védelmet, viszont 6 GB memóriát és erősebb GPU-t kínál, ami gyorsabb teljesítményt biztosít. Az A25 5G hátoldalán optikai képstabilizálás, 4K felvétel és sztereó hangszóró található, amely a beszédrács bekapcsolásával működik.
A 13 megapixeles szelfikamera csepp alakú kialakítása és a vastag alsó káva már idejétmúlt, de a tipikus Samsung dizájn megmaradt, 161 x 76,5 x 8,3 mm-es mérettel és 197 grammal, kétkezes használatra, precíz illesztésekkel és a műanyag házzal.
Az egykezes használat nehézkes, mivel a csúszós kivitel és a lapos oldalak megnehezítik a kényelmes fogást. Kár, hogy nincs olyan színválaszték, amely jobban tapadna, és hogy nincs 6 hüvelykes belépőmodell.
A Samsung híres a tűéles, élénk színekkel rendelkező AMOLED kijelzőiről, amely 120 Hz-en, kiváló láthatósággal és kalibrációs lehetőségekkel van felszerelve, és minden tekintetben prémium teljesítményt nyújt. A kijelző érzékeny a touch inputokra, és közepes erősségű rezgőmotorral rendelkezik.
A mobil egyéb jellemzői közé tartozik a bal oldalon található hibrid nanoSIM/microSD tálca (eSIM opció nélkül), valamint a jobb oldalon elhelyezkedő gyors ujjlenyomat-olvasóval rendelkező bekapcsoló gomb. A hangerőszabályzó a készülék tetején található, az állapotsávhoz való hozzáférés pedig egy kis nyújtózkodást igényel.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.