Samsung Galaxy A51 -

Az új Galaxy A sorozatot megelőzte néhány zűrzavar a korábbi A és J modellek összevonása előtt, ami olyan félreértésekhez vezetett, mint például a 2018-as Galaxy J6 és A6.

samsung_galaxy_a51_a_kamera_altal_elmosodott_kep.png

Az új A modellek viszont jól átgondolt termékpozicionálással és általánosan kedvező összképpel rendelkeznek, amit a piaci fogadtatás is megerősít.

A középkategóriás A modellek jelentős mértékben hozzájárultak a Samsung eladásainak növekedéséhez Európában és világszerte, különösen a ma már kisebbnek számító, de egyszerűbb Galaxy A40 és a kicsit drágább, de erősebb specifikációkkal rendelkező Galaxy A50.

Nem igazán meglepő, hogy az idei Galaxy A51 esetében a Samsung nem változtatott a bevált koncepción, hanem finomított rajta, és ennek eredményeként egy jól sikerült, igazán vonzó eszközt alkottak.

Az A51 hardverileg nagyjából ugyanott maradt, viszont kapott egy újabb kamerát (5 megapixeles makró), 4K videófelvételt, prémium megjelenésű Infinity-O kijelzőt 20:9-es képaránnyal, továbbfejlesztett optikai ujjlenyomat-olvasót és az Android 10 alapú OneUI 2.0-t, decemberi biztonsági csomaggal.

A 158,5 x 73,6 x 7,9 milliméteres és 172 grammos készülék már papíron sem kicsi, de a kivitelezés és az ergonómia hibátlan. A 20:9-es arányok nagyon kellemesek a gyakorlatban, a jobb oldalra helyezett bekapcsoló- és hangerőszabályzó gombok megfelelő magasságban vannak, a készülék pedig a hátlap enyhe íveivel és lekerekített sarkaival rendkívül kényelmesen fogható.

A sík kijelzőt Gorilla Glass 3 védi, míg a hátlap plasztikból készült, amit Glasstic néven emlegetnek (üveg hatású plasztik), és első ránézésre nem lehet megmondani, hogy valójában miből készült. A hátlap alsó részén minimális mintázattal és fénytöréssel dobták fel a dizájnt.

A kamerák elrendezése is megváltozott, hiszen már négy szenzor található, a divatos négyzetes panel formájában. A bal felső sarokban egy 48 megapixeles főkamerát, alatta egy 12 megapixeles ultraszéles szenzort, mellette pedig az 5 megapixeles dedikált makró kamerát találjuk.

A legfelső kamera egy 5 megapixeles mélységérzékelő szenzor, és természetesen ott van a szimpla LED segédfény is.

A bejegyzés trackback címe:

https://mobilrajongo.blog.hu/api/trackback/id/tr1218779416

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Friss topikok

Címkék


 

süti beállítások módosítása