A doboz egy kicsit vékonyabb lett mert már nem tartalmaz fali adaptert. Az USB-A végű Type-C kábel viszont maradt és ha van Xiaomi gyorstöltőd, 45 wattal is töltheted a telefont.
Ez már egy kis előrelépés a tavalyi 33 wattos töltéshez képest.
A csomagban találsz még egy SIM-tálcát nyitó tűt. A tálcára két nanoSIM is befér vagy ha szeretnéd az egyik helyére microSD kártyát tehetsz.
Viszont eSIM támogatás nincs, így ha akár 1 TB-os tárhelybővítést választasz akkor már csak egy SIM kártyát tudsz használni.
A kijelzőre gyárilag felhelyezett védőfólia is jár, és egy vastagabb szürke színű szilikon tok is a csomag része. Szóval a szokásos dolgok megvannak.
A telefon mérete 162,4 x 75,7 x 7,99 mm, súlya pedig 190 gramm. Nagy változás nincs a méreteiben az előző évekhez képest viszont ez az első alap Redmi Note modell amely IP64-es védelemmel érkezik így jobban bírja a port és a vizet.
Külsőre is van néhány apróbb módosítás: a műanyag keret sarkai kerekebbek lettek a hátlap is kényelmesebben simul a tenyérbe.
A kamerasziget dizájnja is változott a szélek lekerekítettebbek - telefon fekete és zöld színben is kapható.
A kijelző körüli káva vastagabbnak tűnhet, ráadásul nem is szimmetrikus: felül és oldalt vékonyabb, alul viszont picit szélesebb.
A 6,67 hüvelykes AMOLED kijelző első ránézésre olyan, mint az előző modellé, de valójában változott. A Note 13 5G 10 bites színmélységgel és 1920 Hz-es PWM tompítással érkezett, míg a Note 14 5G már csak 8 bites színmélységet és 960 Hz-es PWM tompítást kapott.
A felbontás maradt 1080 x 2400 pixel (394 ppi), a maximális képfrissítés pedig 120 Hz, de a 60 és 90 Hz-es opciók is elérhetők. A kijelző támogatja a HDR-t, a HDR10+-t és a HLG-t, Netflixen pedig működött a HDR lejátszás is.
A védelmet Gorilla Glass 5 biztosítja és a maximális fényerő is magasabb mint az előző modellnél.
Megmaradt a napfény-mód az olvasómód állítható a színhőmérséklet és a HyperOS rendszerben ütemezhető a sötét téma.
Van egy tíz másodpercre felvillanó "mindig éber kijelzés" is, de sajnos rendes Always-On Display nincs, pedig ez hasznos lenne főleg, mert értesítési LED sincs a készülékben.
Az AMOLED panelbe beépített optikai ujjlenyomat-olvasó is adott, valamint a középre lyukasztott 20 MP-es szelfikamera támogatja a 2D-s arcfelismerést a képernyőzár feloldásához.
A gombok elrendezése maradt a szokásos: jobb oldalon a bekapcsológomb és felette a hangerőgombok, alul pedig az USB 2.0 Type-C csatlakozó és a médiahangszóró található.
Újdonság viszont, hogy az alsó hangszóró mellett a kijelzőszegélybe épített beszédhangszóró is szól és kapott egy külön kivezetést a telefon felső részén.
A hangminőség közepes, de legalább van sztereó hangzás.
A 3,5 mm-es jack csatlakozó szerencsére megmaradt és ezzel együtt az FM-rádió is (előre telepítve).
Infraport is van így a telefon távirányítóként is használható.
Mindent összevetve egy jól felszerelt készülékről van szó amely hozza a középkategóriában elvárt funkciókat. De lássuk mit rejt a műanyag ház belseje!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.