Samsung Galaxy A25 -Teszt

Az 5G egyre elérhetőbbé válásával olyan nagy márkák is elkezdtek megfizethetőbb árú modelleket kínálni, mint például a Samsung.  Ha a 2023 decemberében bemutatott Galaxy A15 5G és A25 5G 4+1 éves szoftvertámogatása nem lenne elég, az A16 5G erre még rátesz egy lapáttal: 6 évig kap frissítéseket. 

samsung_galaxy_a25.png

Mindhárom készüléknek megvannak az előnyei.  Az A16 5G és az A25 5G  de több funkciót kínálnak. Ezek a modellek sok szempontból hasonlóak, de épp annyi különbség van köztük, hogy megoszthassák a vásárlókat.

Mindhárom modellben megtalálható a 128 GB tárhely, az Android 14 és a One UI 6.1 (Galaxy AI nélkül), valamint az 50 megapixeles fő- és 2 megapixeles makrókamera. Az A25 5G viszont egy jobb, 8 megapixeles ultraszéles látószögű kamerát kapott az A16 5G 5 megapixeles egységével szemben.

A telefonokban ugyanaz az 5000 mAh-s akkumulátor dolgozik, és mind támogatja a 25 wattos gyorstöltést – igaz, töltőadapter, tok és kijelzővédő fólia nélkül érkeznek. A Type-C port és a jack csatlakozó megmaradt, viszont az előlapi fénymérő mellől hiányzik a fizikai közelségérzékelő, amit szoftveresen oldottak meg. Az A16 5G egy hajszállal nagyobb kijelzőt kapott (6,7” vs. 6,5”), viszont alacsonyabb a képfrissítése (90 Hz vs. 120 Hz).

A kijelzők első ránézésre szinte ugyanazok: mindkettő 1080 x 2340 pixeles AMOLED panel, és beltérben egyformán remek látványt nyújtanak. Erős napfényben az A25 5G jobban olvasható, de ez nem jelentős különbség.

Fontosabb, hogy az A16 5G IP54-es tanúsítvánnyal rendelkezik, vagyis por- és cseppálló, cserébe viszont csak 4 GB RAM-mal érkezik. Az A25 5G ugyan nem kapott IP-védelmet, de 6 GB RAM-mal és erősebb grafikus teljesítménnyel simábban fut. Emellett az A25 5G hátlapi kamerája optikai képstabilizálást és 4K videórögzítést is támogat, ráadásul a beszédhangszórót kihasználva sztereó hangzást kínál.

A 13 megapixeles szelfikamera csepp alakú kivágása és a vaskos alsó káva még mindig nem a legmodernebb dizájn, de a Samsungtól megszokott minőségi összeszerelést kapjuk.

A készülékek 161 x 76,5 x 8,3 mm-es méretével és 197 grammos tömegével inkább kétkezes használatra valók. A fogást a műanyag ház és a lapos élek nem igazán segítik, egy jobb tapadású, műbőrhatású verzió jól jönne. Ráadásul hiányzik egy kisebb, 6” körüli belépőmodell a kínálatból.

Cserébe viszont a Samsung hozza a megszokott prémium AMOLED kijelzőt: éles kép, élénk színek, 120 Hz-es frissítés és rengeteg kalibrációs lehetőség.

Kívül és belül egyaránt jól látható, az érintési érzékenysége pontos, és a rezgőmotor is megfelelő erősségű. Természetesen nem csak a kijelző számít: bal oldalt egy hibrid dual SIM / microSD tálcát találunk (eSIM támogatás nincs), jobbra pedig a gyors ujjlenyomat-olvasóval kombinált bekapcsológombot.

A hangerőszabályzó és az értesítési sáv viszont kicsit magasan van, így nehezebb elérni egy kézzel.

A bejegyzés trackback címe:

https://mobilrajongo.blog.hu/api/trackback/id/tr6818799764

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Friss topikok

Címkék


 

süti beállítások módosítása