Ami az elrendezést illeti, a jelenkori mobilokhoz hasonlóan nem számíthatunk nagy meglepetésekre: az alumínium kereten a jobb oldalon megtalálható a bekapcsoló gomb és a hangerőszabályzók. A bal oldal teljesen sima, míg a felső részen csak egyetlen mikrofont találunk. Tárhelybővítésre nincs lehetőség, és a hagyományos Dual-SIM opció sem elérhető, viszont az Edge 40 támogatja az eSIM megoldást, így két különböző előfizetés is kezelhető vele.
Az igazán remek tulajdonságok a kijelzőnél kezdődnek, mivel egy 144 Hz-es képfrissítésre képes (ezt külön kell aktiválni), 6,55 hüvelykes, HDR10+ kompatibilis pOLED panelt kapunk. Bár csak 8 bites, a színek és kontraszt terén nincs okunk panaszra. A maximális felbontás 1080 x 2400 pixel, az átlagos fényerő pedig körülbelül 500 nit, ami még erős napsütésben is kellemes látványt nyújt. Az előlapi kamera szokás szerint a kijelző tetején, egy középre pozicionált lyukban található. Az ujjlenyomat olvasó a képernyőbe épített és rendkívül gyors. Örömteli, hogy a készülék IP68 hitelesítést kapott, így nem kell aggódnunk a víz és por miatt, akár a strandon is használhatjuk.
Jó hír, hogy bár nincs beépített értesítési LED, de van egy megoldás, ami helyettesíti ezt a funkciót. Beállíthatjuk, hogy az ívelt képernyő szélei finoman felvillanjanak, és ez a kialakításnak köszönhetően még akkor is látszik, ha a telefon képernyővel lefelé fekszik az asztalon. Ráadásul bekapcsolható, hogy a fények csak akkor jelezzenek, amikor a készülék ebben a pozícióban van. Éjszakára pedig ki is kapcsolhatjuk ezt a lehetőséget, így nem zavarja meg a villogás a pihenést.
Mivel középkategóriás telefonról van szó, nem kapjuk meg a legfrissebb hardvereket, de az Android 13 alapú rendszerrel érkező Edge 40 így sem panaszkodhat. A MediaTek Dimensity 8020 lapkakészlet, a 8 gigabájt memória (LPDDR4x) és a 256 gigabájt háttértár (UFS 3.1) nemcsak a mindennapi feladatokat látja el zökkenőmentesen, de a mobiljátékokat is kiválóan kezeli, és az erőforrás-igényesebb programok is simán futnak a telefonon.
Az energiaellátásról egy 4400 milliamperórás akkumulátor gondoskodik, amivel átlagos használat mellett akár másfél napig is ki lehet húzni. Még aktív közösségi média használat mellett is garantált, hogy délutánig nem kell a töltő után kapkodni. Ha pedig az akkumulátor közel nullához ér, nem kell aggódnunk, mert a 68 wattos gyorstöltés adott. Emellett a Motorola nem spórolta meg a vezeték nélküli töltés lehetőségét sem, ahol 15 watt a maximális teljesítmény, amit elérhetünk.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.