Nem lenne meglepő, ha csökkentenék a funkciókínálatot, de már láttunk ilyen eseteket.
A 2023 végén mért eredmények azt mutatják, hogy sikerrel jártak. Ezért a Magic 6 Lite is várhatóan elérhető lesz különböző díjcsomagokban, akár jelentős kedvezményekkel, előfizetéstől függően.
Ennyiért a 6,78 hüvelykes, ívelt szélekkel rendelkező, 120 Hz-es AMOLED kijelző már könnyen felkeltheti az érdeklődők figyelmét.
Az 1200 x 2652 pixeles (429 ppi) felbontás éles képeket biztosít, a panel pedig 60 Hz mellett 120 Hz-es képfrissítést is kínál.
A kijelzőbe rejtett optikai ujjlenyomat-olvasó is rendelkezésre áll, bár a telefon méreteihez képest alacsonyan elhelyezett, így használata némi kényelmetlenséget okozhat.
Az előlapi kamera középen helyezkedik el, és 2D-s arcazonosítást kínál a képernyőzár feloldásához.
A kijelző a DCI-P3 skála teljes színskáláját lefedi, és a beállítások között megtalálható a sötét mód, e-könyv mód, szemvédő és alvássegítő mód is.
Az utóbbiak automatikusan módosítják a színhőmérsékletet és a fényerőt a használati szokások és az idő alapján. Este például melegebb árnyalatokra vált, és csökkenti a fényerőt.
A PWM értéke 1920 Hz, ami viszonylag magas, de még így is okozhat fejfájást az érzékenyebbeknek. Lehetőség van a szaturáció (élénk vagy normál színek) és a színhőmérséklet manuális állítására is.
Ezen kívül változtatható a megjelenített méret, az ikonok formája, és a rendszerfelület is személyre szabható.
A 163,6 x 75,5 x 8 mm-es ház vékony, és 185 grammos súlya kényelmesen könnyű. A hátlapot a masszív Matrix AI Vision Camera rendszer uralja, három szenzorral és egy LED vakuval egy hatalmas fekete gyűrűben.
A dizájn előnye, hogy a telefon nem billeg, még tok nélkül sem sík felületre helyezve. A dobozban sajnos csak egy USB-A végű Type-C töltőkábelt találunk, fali adaptert nem.
A kijelzőt egy gyári fólia és egy védőüveg védi. A hátlap típusa a színtől függ: nálunk a narancssárga modell vegán bőr (műbőr) hátlappal volt, míg a zöld és fekete változatok műanyag hátlapot kaptak.
A műbőr hátlap nemcsak a színe miatt különleges, hanem remek fogást biztosít, így tok nélkül is kényelmesen használható.
A mobil körülbelül ugyanazt kínálja, mint más középkategóriás Honor modellek. Alul található egy dupla nanoSIM kártya fogadására alkalmas SIM-tálca, mellette egy USB 2.0-s Type-C port, mikrofon és egy médiahangszóró.
Az USB porton keresztül vezetékes töltést is adhatunk más eszközöknek az 5300 mAh-s akkumulátorból, de vezeték nélküli töltés nincs.
A készülékben nincs sztereó hangszóró, csak az alján található, a hangszóró pedig nem szólal meg a beszédhangszóróval.
A telefon bal oldalán nincs semmi, a tetején csak egy mikrofont találunk. A jobb oldalon a bekapcsoló és a hangerőszabályzó gombok helyezkednek el.
Nincs infra, 3,5 mm-es jack csatlakozó és értesítésjelző LED, utóbbit az AMOLED panel éber kijelzése pótolja.
A Honor a kijelző fényerejét 1200 nitra ígéri, amit ugyan sikerült megközelíteni, de elérni nem, ennek ellenére a december végi és január eleji napsütésben nem okozott problémát a panel használata a szabadban.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.